OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 I 2020

DZIŚ o 10.00 pożegnanie i wyrażenie wdzięczności dla ks Kan. Alfreda

Od jutra z racji zakończonej kolędy Msze św cały tydzień o godz. 18.00.

W środę o 8.00 autobusem wyjazd młodzież do Poznania na prelekcję do IPN, potem do muzeum Powstania Wlkp. obiad i zwiedzanie i modlitwa w poznańskiej farze. Powrót ok. 15.30. koszt 19 zł. zapisy do jutra godz. 19.00

W czwartek o 8.00 wyjazd dzieci do Obry. Zwiedzanie muzeum misyjnego, spotkanie z misjonarzem modlitwa, obiad i zwiedzanie muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie. Koszt 15 zł. Miejsc wolnych nie ma.

W sobotę od 10.00 odwiedzę chorych Parafian z sakramentami św.

Za tydzień 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Po mszach św do puszek będziemy zbierać ofiary na potrzeby klasztorów klauzurowych. Na msze św przynosimy świece.

Intencje na luty są na str @ parafii i w gablotach ogłoszeń

Podsumowanie kolędy :

Odwiedziłem 617 domów. Zamkniętych drzwi 190.  Domów, rodzin żyjących jakby Boga nie było 164. Nowych rodzin w naszej parafii zapisałem  72. Posiłków otrzymaliśmy 61. Ofiar 38 710 zł. Ministranci 5245,61 gr 5 euro. „Bóg zapłać” za powszechną życzliwość i otwartość, za każde auto które po nas przyjechało i odwiozło, za każdy posiłek i łyk kawy z expresu, za ofiary otrzymane i zgłaszane prośby i sugestie. Dzieciom dziękuję za  rysunki.

Radości – większość rodzin parafii to wspólnoty wiary i miłości   – brak biedy

• dzieci otwarte na Pana Boga i pragnące Go kochać i poznawać

Problemy – religijne zobojętnienie tych którzy żyją w małżeństwie cywilnym

• beztroska rodziców wobec   młodzieży odchodzącej od wiary

• słabość wiary i charakteru wobec trudów np. rozpadu małżeństwa.

Owoc kolędy… dzieło łaski Boga… w lutym będzie ślub… narzeczeni razem liczą 160 lat …