OGŁOSZENIA PARAFIALANE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 VIII 2018

DZIŚ –  w pierwszą niedzielę miesiąca kawiarenka parafialna nieczynna.

– odpust w Krzycku Wielkim ku czci Matki Bożej Śnieżniej

– dziś i jutro zakończenie odpustu w Osieczniej.

JUTRO – święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. z kazaniem na 18.00. od jutra  podczas każdej  Mszy św. będziemy się przygotowywać do Odpustu ku czci św. Teresy Benedykty, poznając Jej bogate i ciekawe życie i modląc się w konkretnych intencjach.

Przypominam że do piątku włącznie  z powodu malowania kościoła św. Edyty Msze św. odprawiamy kościele św. Marcina.

Caritas naszej Archidiecezji organizuje akcje pomocy dzieciom polskim na Litwie. Praktycznie chodzi oplecak szkolny wypełniony przyborami szkolnymi. Zachęcam Parafian do włączenia się w te akcję. Plecaki z przyborami można składać w zakrystii lub na probostwie do 22 sierpnia.

W sobotę 11 sierpnia będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Teresy Benedykty. O 18.00 uroczystą Msze św. w Jej kościele z kazaniem i procesją odprawi ks. Kan. Mateusz Misiak proboszcz poznańskiej Fary. Proszę w piątek na godz. 10.00 chętnych Parafian do prac porządkowych wokół kościoła. Proszę do aktywnego udziału w procesji poczty sztandarowe, panie ze świecami, dziewczynki do sypania kwiatków przed Panem Jezusem, Panow Strażaków do niesienia baldachimu.

ZA TYDZIEŃ – ofiary w kościele przeznaczone będą na KUL i WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.

– będzie rajd rowerowy szlakiem Powstania Wlkp. szczegóły w gablotach ogłoszeń