OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  I  NIEDZIELĘ  ADWENTU   3 XII 2017

Rozpoczynamy Adwent. Każdego dnia od poniedziałku do piątku o 18.00 w kościele św Marcina Roraty. Dzieci dostaną planszę na której będą wklejać obrazy życia św. Rodziny, szczególnie św. Józefa, którego św. Jan Pawel II nazwał strażnikiem skarbów. Zachęcam by przynosiły na kartkach napisane jedno wezwanie z Litanii do św Józefa oraz swoje imię i nazwisko. Z tych kartek będziemy losować jedno figurkę św. Józefa Zachęcamy do udziału.

Katechezy dla młodzieży: Kl. VII proszę, by przyszła na roraty a potem na katechezę – środa. Grupa św. Pawła tak samo ale w czwartek

PIĄTEK – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św w kościele św. Marcina o 9.00 – 17.00 – 19.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. A ofiary w kościele przeznaczone są na biedne kościoła naszej archidiecezji.

Spotkania Rodziców dzieci kl III piątek 17.00  Msza św potem spotkanie na prob

19.00 Msz św. potem spotkanie na prob. albo sobota – 10.00 spotkanie rodziców dzieci kl. III którzy, nie mogli być w piątek.

11.00 spotkanie szkółki biblijnej

Katechezy dzieci kl. III  w piątek 15 bm o 17.00 albo w sobotę 16 o 12.00.

W zakrystii oraz w pastorówce można otrzymać pobłogosławione opłatki. Świece Caritas duża za 13 za a mała za 6. Także kalendarz ścienny za 3 zł.

ZA TYDZIEŃ –  kto będzie chciał zrobić paczkę dla dziecka z Domu Dziecka we Wschowie  zabierze serduszko. także przyszłym tygodniu w sklepie ABC będzie od poniedziałku do soboty wystawiony kosz do którego będzie można wkładać artykuły dla potrzebujących w naszej parafii. Także przedszkole organizuje kiermasz świąteczny po mszach przy kościele św. Edyty. O 10.00 kilka chłopców naszej parafii zostanie przyjętych do grona ministrantów. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek dla Kościoła na Wschodzie.

„Bóg zapłać” p. Łukaszowi za zrobienie obejścia przy figurze Matki Bożej. Także Klubowi św Józefa za zrobienie paczek dla chłopców z Domu Dziecka w Lipnicy

Dodatkowo chrztu  św. w  grudniu będziemy udzielać w drugie święto o 11.30.