OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 10 III 2019

DZIŚ 15.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem Ks. Andrzeja Godynia Salezjanina z Leszna

15.40 dodatkowa Masza św.

Po Mszy św o 10.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będziemy kontynuować każdego dnia o 17.45 a w środę w łączności z nowenną do Matki Bożej. Dziś modlimy się za nasza parafię, jutro za ojców – mężów porzuconych przez swoje żony, we wtorek za matki samotnie wychowujące dzieci, w środę za narzeczonych, w czwartek za kapłanów, w piątek za konających, w sobotę za ludzi pracy,  za tydzień za Kościół św. 18 zakończenie nowenny – za samotnych.

„Bóg zapłać” za ofiary na Caritas naszej archidiecezji. W Popielec zebrano 480,75 gr. W tym tygodniu je przekażę.

W czwartek o 19.00 spotkanie Szkoły Biblijnej dorosłych.

PIĄTEK doga krzyżowa  9.00 – 17.00 – dla dzieci – 18.30.

19.00 na probostwie spotkanie ojców dzieci pierwszokomunijnych.

W zakrystii można  otrzymać świece Caritas paschaliki w cenie 7 zł. Modlitewniki dla seniorów – duży druk – za 21 zł. oraz gazetę „Gość Niedzielny” za 5 zł. w nim bardzo ciekawy test niewolnik nie uwolni niewolnika… o artyście z Taszkientu który w wieku 60 lat przyjął chrzest… oraz tekst z wypowiedziami trzech kobiet pt „Miłość patrzy z oczu”

ZA TYDZIEŃ  po Mszach św do puszek będziemy zbierać ofiary na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”. Na mszy św o 11.30 dzieci kl. III odnowią przyrzecznie chrztu św.

Na stoliku znajdują się koperty na daninę diecezjalną. Proszę je zabrać i spełnić obowiązek 5 przykazania kościelnego, Jeśli to możliwe proszę o ofiarę na budowę drogi wokół kościoła św. Marcina. W ubiegłym tygodni zakończono prace związane z osuszaniem kościoła św. Teresy Benedykty. Prawdopodobny koszt tych prac to 95 000 zł. Koszt nowej drogi będzie podobny. W naszej parafii z obowiązku daniny diecezjalne zwolnione są rodziny wielodzietne.

Młodzież kl VII zapraszam na drogę krzyżową 22 bm  18.30 potem na katechezę