OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 6.08.2017

DZIŚ od 15.00 zaprasza kawiarenka parafialna.

W najbliższą sobotę 12 sierpnia o 18.00 będziemy przeżywać odpust ku czci św. Edyty Stein. Celebransem będzie ks. Jacek Maćkowiak proboszcz parafii św. Faustyny w Grodzisku Wlkp. W tym roku przypada 75. Rocznica, męczeńskiej śmierci św. Edyty. W związku z tym serdecznie zapraszam na wakacyjne rekolekcje. Każdego dnia od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pierwsze 20 minut, to adoracja w ciszy, potem różaniec i na zakończenie odmówimy Litanię do św. Teresy Benedykty. Msza o 18.00 z kazaniem przybliżającym postać św Edyty Stein. W związku z Odpustem i procesją, po Mszy św. proszę o aktywny udział dla Pana Jezusa dziewczynki do sypania kwiatków, panów strażaków do baldachimu, panie ze świecami, poczty sztandarowe.
W środę nowenna do Matki Bożej będzie w ramach adoracji przed Mszą św.

Za tydzień składka będzie przeznaczona na KUL WT UAM i szkoły katolickie.
Przygotowują się do sakramentu małżeństwa :
Paweł Woźniak kawaler z Wilkowic z Magdaleną Majcherek wdową z Brenna.
Kto zna przeszkody do ważnego zawarcia małżeństwa przez w/w powinien je zgłosić proboszczowi parafii.
W sierpniu w okolicy będzie kilka odpustów. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

Rekolekcje dla Żywego Różańca będą od 29 wrzenia  do 1 października w ośrodku Caritas w Zaniemyślu. Koszt 135 zł Zapisy do 20 sierpnia u p. Grażyny Szturo.