OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 VI 2016

„Bóg zapłać” Parafianom, którzy aktywnie uczestniczyli w procesjach oktawy Bożego Ciała. Panom niosącym baldachim, paniom ze świecami, dziewczynkom sypiącym kwiatki, pocztom sztandarowym, ministrantom, panu kościelnemu i organiście. Jeszcze raz dziękują za zbudowanie Panu Jezusowi ołtarzy.

JUTRO 10.00 w kościele św. Marcina Msza św. kilkunastu kapłanów rocznika święceń 1982.
17.00 katecheza kl. I gimnazjum w pastorówce.

Wtorek – katecheza kl. II gimnazjum o 18.45.
– 19.30 zapraszam mł. która 1 VI otrzymała bierzmowanie po odbiór potwierdzeń tego.

W czerwcu każdego dnia po mszach św. odprawiamy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

28 X br w parafii p.w. Wszystkich Św. w Mórkowie będzie bierzmowanie. Młodzież naszej parafii, która w minioną środę nie przystąpiła do tego sakramentu a pragnie, proszę przyjść na spotkanie organizacyjne w środę 8 bm o 19.00 do biura parafialnego albo w piątek o 16.00 też do biura.

Organizuję wycieczkę dla dzieci naszej parafii do Wolsztyna w poniedziałek 20 bm. Wyjazd pociągiem o 8.00 powrót ok. 17.00. w programie zwiedzanie muzeum Roberta Kocha, starej parowozowni, zabytkowego kościoła, ogrodu rzeźb Marcina Rożka. Obiad w klasztorze sióstr. Koszt 23 zł. Zapisy do 13 bm.

W kwietniu br zapłaciłem rachunek, za śmieci z parafialnego cmentarz na kwotę 4145,93 gr. W związku z tym kieruję serdeczną prośbę, by śmiecie do powtórnego przerobu np. szkło czy plastik wrzucać do pojemników specjalne na to przeznaczonych. Poza tym, jeśli ktoś na cmentarz jedzie samochodem, proszę jeśli to nie jest wielkim kłopotem, by śmieci z grobu bliskich zabrać do swojego kubła na śmieci. Rocznie w naszej parafii umiera ok 10 osób. Opłata zwana prolongatą to 200 zł. Czyli rocznie 2000. A więc nawet nie połowa w/w kwoty.

Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii misjonarza o. Józefa Wilka kamilianina z Madagaskaru. Wygłosi nam Słowo Boże, a po mszach będzie zbierał ofiary.

Intencje na czerwiec są w gablotach ogłoszeń i na str @ parafii.
Ks. Maciej prob.