Z życia Kościoła

RSS eKai

• Spotkanie biskupów katolickich i anglikańskich
    Zagadnienia życia Kościoła powszechnego oraz światowej wspólnoty anglikańskiej były przedmiotem rozmów 27 biskupów katolickich i 27 biskupów anglikańskich, które w dniach 16-17 stycznia odbyło się w Leicester. Spotkania tego typu odbywają się co dwa lata. Obecni byli kardynał Vincent Nichols oraz arcybiskup Canterbury Justin Welby i arcybiskup Yorku, John Sentamu.
  • Ile zarobi Panama na organizacji ŚDM?
    Wg szacunków panamskiego Ministerstwa Ekonomii i Finansów, Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 mogą przynieść nawet 700 mln balboa (ok. 702 mln dolarów) zysku.
  • Kongres ekologiczny poprzedzi ŚDM
    19 stycznia w panamskim Uniwersytecie Matki Bożej Starszej (USMA) odbędzie się kongres ekologiczny poświęcony wcielaniu w życie nauczania Kościoła nt. ochrony stworzenia. W obradach, którym będzie przewodniczył kard. Peter Turkson z Watykanu, weźmie udział ok. 400 młodych pielgrzymów z całego świata, przybyłych na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM).
  • Z Krakowa do Panamy – historie uczestników
    Pielgrzymi z Polski, w tym z archidiecezji krakowskiej, docierają już do Panamy. Są wśród nich wspólnoty parafialne, duszpasterstwa akademickie, kapłani oraz członkowie komitetu organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Młodzi, w których duch ŚDM był bardzo żywy od wydarzeń w Krakowie, nie wyobrażali sobie opuszczenia kolejnego spotkania z Ojcem Świętym.
  • Skępe: poświęcenie Ośrodka Rehabilitacji im. Jana Pawła II
    O tym, że cierpienie jest jakby stacją drogi krzyżowej - stacją oczyszczenia i spotkania z Bogiem-Człowiekiem – mówił dziś bp Piotr Libera podczas uroczystości poświęcenia i nadania imienia św. Jana Pawła II Ośrodkowi Rehabilitacji WIMED w Skępem.

Obserwuj mnie na Twitterze

RSS Czytania mszalne i rozważania

• Czytania na piątek, 18 stycznia 2019
    Piątek - wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Węgeirskiej, dziewicy(Hbr 4, 1-5. 11)Bracia: Lękajmy się, gdy jeszcze trwa obietnica wejścia do Bożego odpoczynku, aby ktoś z was nie mniemał, iż jest jej pozbawiony. Albowiem i my otrzymaliśmy dobrą nowinę, tak jak i tamci, lecz tamtym słowo usłyszane nie było pomocne, gdyż nie łączyli się przez wiarę z […]
  • Rozważanie na piątek, 18 stycznia 2019
    Ryzyko utraty wiary, zbłądzenia, zmarnowania otrzymanej łaski dotyczy każdego z nas. Dlatego potrzebujemy wspólnoty. Może dopiero w niebie dowiemy się, ile zawdzięczamy niepozornym, wytrwałym modlitwom innych ludzi. Sami też nie powinniśmy nigdy ulegać zniechęceniu, polecając Jezusowi tych, którzy się źle mają.ks. Jarosław Januszewski, "Oremus" styczeń 2009, s. 62
  • Książka dnia, 18 stycznia 2019
    Rachunek sumienia dla chorych (25 szt.)http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=50454Rachunek sumienia oparty na osobistej relacji wobec Boga, Kościoła i bliźnich. Treści i pytania dostosowane są do sytuacji penitenta. Można rozdać go chorym podczas comiesięcznego obchodu z Komunią Świętą lub podczas Światowego Dnia Chorego.