OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  13 VIII 2017

BÓG ZAPŁAĆ  - za aktywny udział w parafialnym odpuście, pocztom sztandarowym, ministrantom, panom strażakom, paniom niosącym świece, dziewczynkom z kwiatkami, panu kościelnemu i organiście. Przy okazji bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy w różny sposób i przy różnych okazjach wykazują inicjatywy troski o parafię.

W rekolekcjach wakacyjnych – poświęconych życiu i świętości św. Teresy Benedykty od Krzyża / Edyty Stein /  brała udział grupa Parafian. To mnie zachęciło, by od września raz w miesiącu spotkać się na prelekcji o życiu św. Edyty i modlitwie. Szczegóły będę podawał w ogłoszeniach.

DZIŚ – składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie KUL i WT UAM.
        – od 15.00 zaprasza parafialna kawiarenka.
Jutro odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbe w Lesznie.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św jak w niedzielę, poniedziałkowa z uroczystości ale w kościele św. Edyty. Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy błogosławienie ziół i kwiatów. A po Mszach do puszek będziemy zbierać ofiary na diecezjalną Caritas.
W środę zapraszamy na mszę z nowenną do Matki Bożej.
W sobotę w kościele św. Marcina dwie Msze o 18.00 i 19.00. ta druga w intencji organizatorów i gości festiwalu „ Traktor & Maszyna”
ZA TYDZIEŃ dodatkowa Msza św. o 14.00 podczas której będziemy dziękować w wymiarze parafii za tegoroczne żniwa.
Rekolekcje dla Żywego Różańca będą od 29 września do 1 października w ośrodku Caritas w Zaniemyślu. Koszt 135 zł Zapisy do 20 sierpnia u p. Grażyny Szturo.